Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco málo o nás

Vítejte na zájmových stránkách a informacích o smečce Con Amore. Původně jsme chtěli pokračovat v odkazu chovatelky Heleny Kaniščevové (Petřina babička) a jmenovat se Z teplických skal. Tento název byl registrován již v roce 1957. Zabývala se chovem skotských kólií a posléze dalmatinů. V roce 2008  jsme se rozhodli oživit její aktivní činnost. S názvem se však vyskytly drobné problémy, jelikož byl chráněn pouze do roku 2000. Požádali jsme tedy o novou registraci a FCI nám byl schválen název CON AMORE. Podrobnosti o naší smečce, záměrech a důvodech jejího "založení" se dočtete po kliknutí na odkaz CELÝ PŘÍSPĚVEK................. 

 

 

Vítejte na zájmových stránkách a informacích o smečce Con Amore. Původně jsme chtěli pokračovat v odkazu chovatelky Heleny Kaniščevové (Petřina babička) a jmenovat se Z teplických skal. Tento název byl registrován již v roce 1957. Zabývala se chovem skotských kólií a posléze dalmatinů. V roce 2008  jsme se rozhodli oživit její aktivní činnost. S názvem se však vyskytly drobné problémy, jelikož byl chráněn pouze do roku 2000. Požádali jsme tedy o novou registraci a FCI nám byl schválen název CON AMORE. Důvody, které nás k tomu vedly nebyly ambice stát se úspěšnou "výrobnou" štěňat, která bude "vyrábět" jeden vrh za druhým. V současnosti máme tři krásné vipetky, které jsou pro nás víc než jen členy rodiny a bez kterých si již náš život nedokážeme představit. Podařilo se nám úspěšně odchovat první vrh po Coffee Colleen Born To Love a i ostatním bychom v budoucnu rádi dopřáli potěšení mít vlastní potomky - následovníky.

Nejsme ani nebudeme chovatelé-profesionálové. To rádi přenecháme jiným. Naším cílem je pouze to, aby štěňátka našich holek byla vychovávána s minimálně takovou péčí a láskou, kterou se jim snažíme dávat my a ony nám to vrchovatou měrou vrací.

I to je jeden z důvodů názvu naší smečky. CON AMORE znamená v překladu "s láskou". Je to hudební výraz, ale vystihuje náš  důvod a přístup k chovatelství. Každý chovatel nebo vlastník psa velebí to své plemeno a svého miláčka. Jen ten kdo někdy v životě měl zkušenost s whippetem však může pochopit, že tohle plemeno je opravdu něco víc než jen pes - přítel člověka. Whippet je opravdu poloviční člověk a nikdo nám to nevymluví :-)). Budeme nesmírně rádi pokud se nám někdy podaří obohatit svět o pár takových polovičních lidí a když jim najdeme hodné a milující páníčky.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář