Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěšná premiéra -VN1, Nejlepší dorost

Druhý lednový víkend začala výstavní sezóna 2011 Národní výstavou psů v Olomouci. Díky rozdělení výstavy do tří dnů patřila chrtům netradičně neděle 9.1.2010. Jelikož pavilony výstaviště jsou velmi malé a je jich málo, snaží se organizátoři rozdělením výstavy zvládnout nápor vystavovatelů i návštěvníků pro který je kapacita výstaviště Flora nedostačující. Co se týče umístění kruhů se jim to bohužel přesto nedaří (je to naše opakovaná zkušenost).  Možná by pomohlo přesunutí do nějakého "letního" termínu kdy by mohly být kruhy umístěné i v p1090956.jpgrozsáhlém parku. To je zřejmě vzhledem k termínové listině nemožné. Pokud pominu podmínky pro vystavovatele a vystavované psi (nebylo možné nalézt kousíček místa u kruhu a schovat se v útrobách haly před nevlídným počasím, které panovalo) tak z pohledu návštěvníků, kteří si zaplatí vstupné, bylo prakticky nemožné se ke kruhům vůbec protlačit. Naštěstí whippeti jdou téměř vždy poslední a tak se hala G, kde si svou výstavní premiéru odbyla naše Anelli Con Amore, postupně vyprázdnila a my si mohli v klidu užít alespoň posuzování našeho plemene.

p1090966.jpgAnelka potvrdila naše dosavadní zkušenosti, že je velmi přizpůsobivá a vyrovnaná. Celý den zvládla na jedničku a odměnou za to byl ten nejlepší výsledek, kterého v třídě dorostu na této výstavě mohla dosáhnout. V její věkové kategorii se v kruhu představili potomci fenek, které začínaly výstavní kariéru ve stejné době jako maminka Coffee a mnohokrát se s ní ve výstavním kruhu potkaly. U psů to byli potomci Ch. Lupiny od Hněvína a první soupeřkou Anelky mezi fenkami byla dcera Ch. Joly Ayort Back, která byla shodou okolností také první soupeřkou Coffee. Trója Ayort Back se nám velmi líbila. Rozhodčí Ing. Štefan Štefík se však rozhodl pro Anelli, a to zejména díky její vyrovnané povaze a udělil jí známku VN 1. Poté v souboji o titul Nejlepší dorost porazila bratra Tróji Télemachose Ayort Back, který zvítězil mezi kluky (stejně jako na podzim na MVP v Českých Budějovicích kde porazil Anelčina brášku Amiga).

Díky tomuto vítězství postoupila do závěrečných soutěží o nejlepší dorost celého výstavního dne. V silné konkurenci nejlepších jedinců všech plemen si ji rozhodčí do užšího výběru nevybral a o příčky nejvyšší tak už nesoutěžila. I tak nám udělala velikou radost a svým úspěchem na NVP v Olomouci navázala na maminku Coffee, která si zde před 5 lety ve třídě mladých odvezla CAJC a v závěrečných soutěžích postoupila do užšího výběru mezi posledních 5 psů a skončila tak těsně pod stupni vítězů.

p1090976.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090979.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(Stříhání psů, 22. 4. 2015 5:33)

A to myslím upřímně - je to moc hezká fenečka. A jako inspiraci pro budoucí léta sdílím foto-reportáž z Crufts 2015 http://www.strihanipsunavarova.cz/crufts-2015-nejvetsi-vystava-psu-na-svete-den-po-dni-44-fotogalerie/

Velká gratulace!

(STUDNICKI, 12. 1. 2011 20:19)

z Pardubic posíláme Anelce gratulaci taťka Art a bráška Aluccio jsou na ni pyšní!

gratulácia

(Monika a Jasmínka, 10. 1. 2011 16:08)

posielame gratuláciu Anelke za úspešný začiatok výstavnej kariéry. nech sa jej darí a zbiera len samé 1. !!!