Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

VIDEO - trénink Chlumec n.C.

18. 3. 2014

Jarní coursingová sezóna příští týden startuje v Kralupech nad Vltavou. Díky pěknému počasí je v plném proudu příprava. Anelka měla bohatý program a během 9 dnů si zaběhla 8 tréninkových běhů z toho 3 v páru. Krátkou ochutnávku v podobě videoreportáže z tréninku v Chlumci nad Cidlinou naleznete po odkliknutí na celý příspěvek.

 

Kdepak ty loňské sněhy jsou?

24. 2. 2014

Sníh není a nebude. Tak si ho připomeneme alespoň krásnou fotogalerií z roku 2013 od naší dvorní fotografky A. Mlejnkové. 

holky3.jpg

 

Coursing Lipno 2.2.2014

24. 2. 2014

V neděli 2. února se Anelli účastnila dalšího coursingu na sněhu Snow Wind Cup v Hrdloňově u Lipenské přehrady. V letošní zimě se bohužel sněhu nedočkáme a tak byl opět sněhový závod jak jinak než bez sněhu. Jsme velcí coursingoví nadšenci. Kdo jiný než nadšenec by vstával ve 3 hodiny ráno a jel 600 km tam a zpět proto, aby si pes zaběhal? Výsledek byl stejný jako na Sněžníku. Konečné 6 místo, opět v zahraniční konkurenci CACILového závodu. V prvním běhu Áňa deklasovala rakouskou soupeřku o 15 bodů a stejně (a nebo právě proto) jí to stačilo jen na 6. místo, které v druhém kole jen uhájila. Oba běhy však běžela náramně. To co loni bylo její slabostí - zakusovala vždy jako druhá - letos zatím změnila v 3:1 ve svůj prospěch. Cílový souboj ve druhém běhu byl nádherný. Z nevýhodné pozice po poslední kladce zakousla asi 30 cm před čumákem své soupeřky :-). Těšíme se na další tréninky i závody. Zklamání přinesl závod - respektive opakované měření Igimu. Byl naměřen do sprinterů, kde si poté připsal vítězství. Bernie skončil, pokud mě paměť neklame, na 9. místě.

(rs)  

 

SnowCoursing Sněžník 11.1.2014

16. 1. 2014

mle_2196.jpg

V sobotu 11. ledna Anelka, Jasmína, Borinka a Bernie (Amadeo) zahájili letošní coursingovou sezónu závodem na děčínském Sněžníku. Jak název závodu napovídá, pořadatelé i účastníci očekávali vzhledem k termínu dostih na sněhovém podkladu. Bohužel tento předpoklad se nenaplnil. I tak se však v chladném počasí závod povedl. Atraktivní prostředí a dostupnost blízko hranic přilákala na start velmi slušnou účast, velmi silné zastoupení na tomto CACIL coursingu měli zejména účastníci ze sousedního Německa. Organizace závodu byla perfektní, trať dobře připravená, technika fungovala bez závad. Jednoznačně jeden z nejlepších závodů, kterých jsme se zůčastnili.

Chcete-li vědět více klikněte na CELÝ PŘÍSPĚVEK.

 

Ohlédnutí za coursingovou sezónou 2013

10. 1. 2014

2013-11-09-024web.jpgPřed stratem nové coursingové sezóny se nejprve krátce ohlédneme za tou loňskou. Díky těžkému zranění, které Anelli utrpěla během dospívání se jednalo o její první sezónu. Je jedinou z našich vipetek, která se soutěží může zúčastnit. Coffee je již ve veteránském věku a Niky to bohužel zdravotní stav jejích končetin neumožňuje. Hrozně jí běhání chybí a o to víc nás mrzí neodborný zákrok veterináře, který jí tento stav přivodil. Anelka tak jezdí po závodech sama, někdy s barzojkou Borinkou.

 Chcete-li se dozvědět víc, klikněte na CELÝ PŘÍSPĚVEK nebo zde....

 

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Výsledky výstav 2013

6. 11. 2013

img_6435.jpgAnelli se v letošním roce vrátila do výstavních kruhů veleúspešnou srpnovou klubovou výstavou Slovenského klubu chovatelů chrtů v Bratislavě, kde získala tituly V1, CAC, klubový vítěz, BOB. Na Klubové výstavě našeho domácího KCHCHADP v Nebušicích 26.10. pak ve velmi silné konkurenci devíti fen v třídě otevřené získala ocenění V4. V třídě veteránů se zde premiérově zůčastnila Coffee, která získala ocenění V2.

Na výstavišti v Letňanech jsme se poté s Anelli Con Amore a Borinkou z Palatinu Moravia zůčastnili 2. a 3. listopadu mezinárodní výstavy DUO CACIB Praha. Borince se v sobotu v konkurenci 9 fen podařilo získat ocenění V4. V neděli již tak úspěšná nebyla. Anelka potvrdila, že má ve výstavním kruhu perspektivní budoucnost a v třídě otevřené si jak v sobotu (7 fen) tak v neděli (5 fen) připsala shodně ocenění V2 Res. CAC.

 

Rub a líc

12. 8. 2013

Po sobotním mega úspěchu jsme se těšili na nedělní coursingový závod Gran prix Bratislava 2013. Tak jako výstava se uskutečnil v krásném porstředí dostihového areálu v Bratislavě - Petržalce. Účastnilo se více než 130 psů a k dispozici byly dvě rovinaté dráhy. Anelka a Iggi měli po sobotním vítežství v plemeni velikou šanci získat i prestižní titul Šampion pro krásu a výkon, který sčítal body za umístění na výstavě a v coursingu. Do závodu oba nastupovali s 10 body a pěkným náskokem na své pronásledovatele. Po prvním kole se naše naděje a šance ještě zvýšily.....

Pokud chcete vědět více, klikněte na CELÝ PŘÍSPĚVEK

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Anelka vyplenila Bratislavu!!!

12. 8. 2013

dsc_0658.jpgObrovskou radost nám způsobila Anelli Con Amore na Klubové výstavě Slovenského klubu chovatelů chrtů. Do Bratislavy jsme se vypravili díky spojení výstavy s coursingem, ale hlavně abychom se viděli společně s její sestrou Jasmínou. Udělali jsme si společný výlet s Amadeem, Iggim a jejich lidskou rodinou. Anelka se s ostatními členy naší sobotní výstavní výpravy nemůže srovnávat ani co do výstavních zkušeností ani co do výsledků. Amadeo a Jasmína už jsou českým resp. slovenským šampionem a Iggi k tomu má rázně nakročeno. Áňa se ve výstavním kruhu představila letos poprvé avšak o to úspěšněji.

Více se dozvíte po odkliknutí na CELÝ PŘÍSPĚVEK

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Klubová výstava whippet clubu - Konopiště 2013

24. 7. 2013

Amadeo Con Amore úspěšně absolvoval klubovou výstavu whippet clubu, zvítězil v třídě otevřené a ziskem čekatelství CAC potvrdil nárok na získání titulu Český šampion. Výstava proběhla na Konopišti 7.6.2013. Úspěšný byl i Igi (Wearing Blue Jeans Intron Poland), který v mezitřídě získal stejné ocenění (V1, CAC) a navíc i titul Nejlepší pes. Oba kluci dělají páníčkovi radost a v poslední době sbírají titul za titulem.   

 

CACIB Velká Ida 2013

24. 7. 2013

Dalším výstavním úspěchem skončila účast Jasmínky na dvoudenní výstavě ve Velké Idě. Tentokrát se představila v třídě šampiónů. V sobotu si podmanila celé startovní pole a získala tituly V1, CAC, CACIB a BOB. V neděli pak byla o whippetí chloupek méně úspěšná a odnesla si V1, CAC a res. CACIB. Díky titulům získaným na této výstavě Amirah Jasmine Con Amore splnila podmínky pro udělení slovenského Grand Šampióna.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »