Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

Nové informace a fotky - vrh B

24. 11. 2014

_mle8423.jpg

V sekci ŠTĚŇATA najdete fotky všech štěňátek ve věku 4 dny. Některé fotografie naleznete i v galerii.

 

Béčkaři na světě

20. 11. 2014

mle8005.jpgOdpoledne a v noci z 19. na 20. listopadu přivedla Niky úspěšně na svět šest malých borůvek :-). Nebo spíše pět bukanýrů a jednu berušku. Nebo bejbátek, borečků, bobíků...prostě cokoliv od B. Pěti kluky a jednou holkou se zřejmě rozhodla výrazně u nás doma vyrovnat poměr ženského a mužského pohlaví. Doposud byla převaha ženského plémě v naší domácnosti drtivá 1:6. Aktuální poměr 6:7. I když jen na chvilku. Nerad bych se o pozici vůdce smečky s někým dělil. Navíc jsou to nesmírní fešáci a miláčkové a je mi jasné, že ten souboj jsem stejně prohrál už v okamžiku kdy přišli na svět :-). Naštěstí jsou u nás doma jen dočasně (tedy pevně doufám, že jen na pár týdnů) a to se s nimi o pozornost všech mých holek rád podělím. Stejně mi nic jiného nezbývá. Věřím, že se najde spousta potenciálních zachránců mé pozice stárnoucího vůdce smečky a že se po těch ingousťácích zapráší a před naším domem se na ně bude stát fronta! Takže potencionální páníčkové a paničky! Máme tady čtyři exkluzivní chlapečky barvy zralých borůvek. Tři z ni jsou téměř dokonalým klonem svého otce. Čtvrtý si na památku od maminky na kožíšek přibalil stejnou hvězdičku jako má ona. Pátý je po mamince nádherný žíhaný chlapeček a šestá holčička.... o té ani nemusím mluvit. Ta přeci není moje konkurence :-). První info a stručné informace již teď v rubrice ŠTĚŇATA. Brzy doplníme fotografie a budu přidávat další informace.  Sledujte rubriku ŠTĚŇATA.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Rodíme .......

19. 11. 2014

Dnes 19. listopadu se Niky rozhodla, že přivede na svět svoje potomky. Držte place. Zatím je na světě 5 krásných kluků. Uvidíme kolik jich ještě zbývá. Podrobnosti brzy přidáme. Sledujte náš web.

 

Potvrzená březost - Niky bude maminkou

25. 10. 2014

Co mají společného Courthill Crimson Pirate, Tazaris Ikariam, Honky Tonk z Hedvábí, Ariadna Szlachetna Sara, Claire Blue lásky Dar, C´Mere Keijusatu.....? Kromě toho, že to jsou nádherní a úspěšní psi, jejich krev se smísí ve spojení Wearing Blue Jeans Intron Poland a Androniky Deixes.

img_2389.jpg

Podrobnosti zjistíte po odkliknutí na CELÝ PŘÍSPĚVEK

 

Velká cena Litomyšle - CACT

3. 9. 2014

1.jpgV sobotu 30. srpna se Anelka zúčastnila coursingového závodu o Velkou cenu Litomyšle. Přes počáteční problémy se pořadatelům podařilo připravit hezký závod v příjemné a hlavně přátelské atmosféře. Z důvodu menšího počtu vipetů klasiků se o CACT běžel mix. Anelka běžela jak první tak druhé kolo s Lučim (Allucio Con Amore). V sourozeneckém souboji si každý připsal jedno vítězství, nakonec byl o jeden bod šťastnější Luči, který tak získal druhý letošní CACT. Díky pěknému výkonu 358 resp. 357 bodů pak Luči i Anelka dominovali všem plemenům dostihu v kategorii  Nejlepší pes a Nejlepší fena. Lucci se stal i celkovým vítězem podniku a Anelka obsadila celkové druhé místo. 

 

MVP Bratislava - 16. a 17.8.2014

2. 9. 2014

S nadějemi jsme s Anelli Con Amore vyrazili na dvoudenní mezinárodní výstavu na dostihovém závodišti v Bratislavě - Petržalce. Získat jeden chybějící CAC či 2x res.CAC, který zbývá k zisku titulu slovenského šampióna se nezdálo jako nemožný úkol. Nakonec jsme zůstali těsně před cílem. Povedl se jen jeden rezervní CAC v neděli. I tak má Áňa na Slovensku vcelku impozantní bilanci. Ze sedmi dosavadních účastí v kruhu to je 3x CAC, 2x res.CAC a k tomu BOB a klubový vítěz. 

 

Další coursingové starty

5. 8. 2014

img_1656.jpgI když jsme o tom průběžně na stránkách neinformovali, Anelli pokračuje v hojné účasti na coursingových závodech a trénincích. Letos zatím chyběla pouze na dvou bodovacích závodech. Před letní pauzou stihla slušné výsledky na hojně obsazených závodech. Nejdříve 4. místo na CACT závodech KCHCHADP, potom 5. příčka na bodovacím coursingu na parkuru v Kolesách. Tuto sobotu pak obhájila loňské 2. místo na Gold Rabbit Trophy v Chlumci nad Cidlinou.   

 

Dogfestival Velká Ida - 2014

7. 7. 2014

10410597_10202410727009800_744688016554371967_n.jpgPo delší době jsme opět podnikli cestu na výstavu. Tentokrát opět na Slovensko a to nejdál kam to vůbec jde - do Košic na Dogfestival Velká Ida 2014 (5.-6.7.2014). Úmorných 1200 kilometrů a 18 hodin jízdy (sečteno tam a zpět) se ovšem "vyplatilo". Borinka z Palatinu Moravia si odvezla CAC ze sobotní národní výstavy. Anelce se dařilo ještě lépe. V sobotu dostala CAC v třídě otevřené od pana rozhodčího Havelky. V neděli pak obdržela stejné ocenění na mezinárodní výstavě od pana rozhodčího Vojtka. Zejména nedělního úspěchu si vážíme o to více, že pan rozhodčí se s posuzováním nemazal a i přes nepočetné pole startujících uděloval řadu známek VD a několikrát i D! A to dokonce i v třídě šampiónů, kde člověk očekává, že jde o prověřené a kvalitní psy. Byl to jednoduše mazec, ale Anelka se mu líbila a jelikož se jedná o zkušeného rozhodčího a chovatele, těší nás to o to více. Teď nás čeká rozhodování kde se pokusíme "ulovit" poslední zbývající čekatelství pro splnění podmínek pro udělení slovenského šampionátu.    

 

Jarní coursingy - dosavadní výsledky

22. 4. 2014

Anelka má letos na coursingových tratích napilno. Po vcelku dobrém začátku na Lipně a Sněžníku však nejsou její výsledky nijak oslnivé. Co do umístění to je jednou nahoru jednou dolu. Na bodovacích závodech v Kralupech a v Roupově to bylo shodně 4. místo. Na hojně obsazených CACILových závodech v Brně a na Spitzerbergu (Rakousko) to bylo 12. a 10. místo. Tyto dva závody  se hodnotili společně jako coursingový Český pes - FCW CUP 2014. Anelli v něm obsadila sice krásné 3. místo, ale vzhledem k umístěním v jednotlivých závodech to bylo z mého pohledu "za účast". Nechci výsledek nijak znevažovat, možnost zúčastnit se obou závodů měli všichni, ale díky dvoucifernému umístění v obou závodech z toho na větvi zrovna nejsem. Ambice nemáme nijak veliké. Stačí nám umístění v polovině startovního pole. Aktuálně jsme takovým výsledkům na hony vzdáleni. Možná to bude chtít nějakou pauzu.  

Problém je pořád v tom, že vůbec nerozumím co je na výkonu dobře a co špatně. Jak objektivní je hodnocení rozhodčích, či spíš jaká má pravidla. Když se mi běh líbí tak dostane málo bodů, když běží podle mě špatně tak "někdy" dopadne parádně. Každý závod má jedno kolo výborný a jedno kolo podprůměrný výsledek. Těžko se v tom hledá logika a nikdo mi zatím nedokázal vysvětlit jak se vlastně boduje. Má nadbíhat návnadu nebo ne? Rozhoduje zda zakousne první či ne? Co je to obratnost? Myslím si, že v konečném důsledku stejně rozhodčí bodují dle pocitu z běhu. Jak je jinak možné, že stejný rozhodčí jí v jednom kole za podobný výkon dá 89 a v druhém 74 bodů? V neděli na Spitzerbergeru běžela v prvním kole nejhůř co jsem já osobně viděl. A dostala víc bodů než její soupeřka, která si s ní "vytřela za....". Po první rundě byla na krásné páté pozici ze 13 fen. V druhém kole běžela pěkně, kontrolovala celý závod postavení druhého psa, doběhli současně...buch! A byl to pád na 10. místo. Každopádně výsledky posledních závodů jsou si podobné jako vejce vejci. Zatímco na podzim končila v první třetině startovního pole, teď je to na chvostu. V zimě byla uprostřed takže to má sestupnou tendenci. Možná, že její nejlepší období z pohledu formy je podzim. Snad to do té doby vydržím a nepodlehnu dojmu, že je lepší (a hlavně levnější) nechat jí běhat jen na trénincích pro zábavu.      .      

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

DUO CACIB NItra 29.-30.3.2014

31. 3. 2014

O víkendu jsme se s Anelli Con Amore zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy psů v Nitře. Opět jsme se přesvědčili jak subjektivní je posuzování jednotlivých rozhodčích. V sobotu jsme od paní rozhodčí z Hungárie :-) dostali nejhorší posudek všech dob (a to nejen na Anelli, ale i pokud vezmeme v úvahu všechny naše výstavní zkušenosti). V neděli pak Áňa skončila v otevřené třídě na druhém místě s titulem ResCAC. Z jednoho nezdaru si hlavu neděláme. Od srpnového návratu do výstavních kruhů je Anelčina bilance - BOB, Klubový vítěz, CAC, 3x V2 ResCAC, 1x V4, 1x VD. Celkem z 6 výstav. Takže asi nebude takové strašidlo co z ní paní rozhodčí uherská Čabajka Segedénová z Debrecénu udělala :-).  Společnost nám dělal Jirka Husák s Igim (Wearing blue Jeans Intron Poland ). Po oba dva dny skončil těsně za vítězem V2, ResCAC. V neděli přidal ještě ResCACIB. Výprava k našim bývalým federálním sousedům tak nedopadla úplně tak jak jsme chtěli, ale přesto byla poměrně úspěšná.   

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »