Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coffee Colleen Born To Love

whippet, fena, narozená 1.1.2005, import Polsko

BIS junior, BOB, 2x CWC, CAC, Res. CAC, CAJC, CAC (KV CHlumec 2012)
 

Obrazek

Kompletní rodokmen naleznete zde...

Další informace po kliknutí na odkaz CELÝ PŘÍSPĚVEK v pravo dole na této stránce.

 

 

ObrazekCoffee je naše "prvorozená" vipetka. Říkáme jí Coffee, Kofolo, Kofino, Kolaloko.... :-))). Dnes je těžké o ní psát a nevzpomenout přitom Androniku. Její příchod do naší rodiny pro Coffee znamenal zásadní přelom. I když odmalička žila ve smečce s Jessikou a na čas i s Orri, ani jedna z nich pro ní nebyl ten pravý parťák na vipetí řádění. V Nice našla neúnavného parťáka na všechny možné hry, které ty dvě dokáží vymyslet a zrealizovat. Dokonce v ní probudila některé projevy psího chování, které jsme u ní za celý její dosavadní život neviděli. Například schopnost bránit smečku - nebo lépe - ukázat svojí připravenost jí bránit. 

ObrazekCoffee se narodila ve Varšavě a její rodiče byly výstavně úspěšní  IntCh. Bokamaro Deauvil (matka) ze známe polské chovné stanice a Ch. Ruska a CH. Estonska Boxing Helena´s Art n´Icon (otec) ze slavné belgické chovatelské stanice, která sklízí úspěchy na evropských i světových výstavách. Coffee po nich zdědila nejen skvělý rodokmen, ale také velmi dobrou povahu, nádherný pohyb a krásnou hlavu. Je to elegantní a opravdová dáma. Jako malá se samozřejmě navyváděla hrozných skopičin. I dnes v nich spolu s Niky dokáže pokračovat celé hodiny. Ale v každém jejím pohybu je vidět důstojnost hodná královského rodu spojená s až ohromující dynamikou, akcelerací a sebekontrolou. Vedle roztomilé Niky vypadá i díky své tělesné stavbě jako ideální model pro antické sochy psích Discobolů :-).       

 

Miluje pohyb, běh, lov, hry. Nikdy Obrazeknepohrdne výzvou, kterou jí učiní hozený klacek, tenisák, páníček snažící se předstírat běh, svištící návnada a samozřejmě volně se pohybující zvěř.  Je si vědoma své rychlosti a tak si troufne vyzvat na "souboj" soupeře všech velikostí a váhových kategorií. Nikdy však není zákeřná, nenapadá ostatní psy, neútočí a nesnaží se prát. Při hře na "rvačku" je však spolehlivě nejhlasitější a vydává zvuky při kterých musí kolejdoucím tuhnout krev v žilách.       

 

Význam slov z nichž je utvořeno její jméno - Coffee Colleen - plně vystihuje její povahu. Coffee Colleen znamená něco jako "kávová slečinka" -  míchaný nápoj jehož podstatou je káva, smetana a pravá irská whisky. I naše Coffee stejně jako silná káva dokáže svým elánem a neutuchající energií pozvbudit (dokonce bez kofeinu :-))), umí smetanově pohladit a nasytit svou milou povahou a v ten samý  okamžik dokáže zatočit hlavu jako panák té nejsilnější a nejdražší whisky. Přesně taková je naše Coffee Colleen Born To Love. Narodila se, aby láskou žila a rozdávala jí všem kolem sebe.

Obrazek

 

     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář