Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andronica DEIXES

7. 2. 2010

Niky je "druhorozená" vipetka v naší smečce. Zvažovali jsme zda Coffee pořídit parťáka nebo jí nakrýt a nechat jednoho z jejich potomků. Nakonec dostala jako dodatečný dárek k jejím třetím narozeninám Niky -  Androniku Deixes.

Obrazek

Andronika má skvělý rodokmen a tak jako všichni její další sourozenci i ona měla předpoklady být úspěšnou na výstavách. Bohužel nešetrným a neodborným jednáním veterinářky na klinice MVDr. Herčíka během zcela banálního zákroku odstranění paspártků jí byla výstavní kariéra prakticky znemožněna. Niky je šťastná, spokojená, není nikterak významně omezena v pohybu, ale poškození exteriéru je viditelné i laickým okem. Přes svůj handicap získala na Klubové výstavě KCHCHADP v Chlmci nad Cidlinou (2009) vítězství v mezitřídě a titul CAC.

Původně jsme měli zamluvenou její sestru Abileen, ale její poškození bylo tak veliké, že se chovatelka rozhodla ponechat jí v péči její vlastní rodiny. Niky byla naše druhá favoritka a trochu krkolomnou, ale nakonec šťastnou cestou u nás našla svůj nový domov.

ObrazekOd prvního okamžiku kdy vstoupila do našeho domu se začala chovat jako by tu žila odnepaměti. Žádné kňučení a brekot. Rovnou pěkně k miskám na žrádlo! A to jí zůstalo dodnes. Asistovat při přípravě dlabance, to je jedna z jejích nejoblíbenějších her a zábav! Každý večer se nahrne do kuchyně a dohlíží na celý proces přípravy večeře. Co se týče kladného vztahu ke gastronomii, v tomto ohledu našla skvělého parťáka v Jessice. Obě dvě dokázaly vycítit jídlo i přes dvoje zavřené dveře. Kdyby tak uměly stejně dobře třeba hledat houby! Nikynčin čuchometr je bohužel naladěn na jinou frekvenci :-))).

S Coffee se Niky seznámila již při našich návštěvách u Sobčáků, když byla ještě ve své rodné smečce s ostatními štěňátky. První společnou rozpustilou hru nám předvedli sotva chvilku po té, co jsme si Niky přivezli domů. Kofolka byla odpočátku něžná a trpělivá a  teprve jak dny přibývaly a Niky rostla, stávaly se jejich hry tvrdší a tvrdší. Ale milují se nade vše! Coffee ji naučila vše co mohla. Některé věci by si snad mohla i odpustit :-). V současné době spolu vychovávají naši nejmaldší Anelli Con Amore. Niky je její opravdová teta nejen péčí, kterou jí věnuje, ale i v pokrevní linii. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář