Jdi na obsah Jdi na menu
 


Orri z Palatinu Moravia

5. 2. 2009

Orrinka byla dáma s velkým D. V mládí dosahovala výborných výstavních výsledků. Pokračování úspěšné kariéry jí však zahatilo zranění, které jí způsobil vlčák nezodpovědného chovatele. Jako každý chrt však vynikala v kariéře domácího mazlíčka, která jí šla náramně dobře.

Vyrůstala s Jessikou, která byla jen o rok mladší, ale asi tak 100x menší. Téměř na každé procházce budily zasloužené pozdvižení. Jeden pidi pes doprovázený obrovským barzojem - to není obvykle k vidění. 

Obrazek

Pro Coffee byla tak trochu máma, protože ji od jejího štěněčího věku až do jejích dvou let vychovávala a trávila s ní čtyřiadvacet hodin denně. Během výchovy jí samozřejmě naučila spoustu věcí. Největší důraz, ale dala na plašení a následné nahánění volně se pohybující zvěře. Stala se z nich sehraná dvojka, která měla jasně rozdělené role. Kofola prošmejdila vysokou trávu a křoví, vyprovokovala zvěř k úprku a ujala se prvního - sprinterského úseku. Orri si počkala a pronásledovala potenciální oběti. Naštestí měla už pár kilo navíc, takže její lov byl nebezpečný více pro ní než pro pronásledovanou kořist. Nejvíc času tak trávila zaslouženým odpočinkem. 

ObrazekKdykoliv jí však naše holky navštívily, ožila a těšila se na společnou vycházku. Svojí smečku milovala a jakmile do ní kohokoliv přijala, byla vždy připravena postavit se za něj a bránit ho až do roztrhání těla. Naštěstí to nikdy nebylo potřeba, protože většinu psů i zlých lidí zastrašila už jen svou přítomností. 

Bohužel už nebude žádná další společná vycházka. Orrinka se dožila na barzoje požehnaného věku 11 let a sedm měsíců. Zemřela uprostřed rodinného kruhu a měla nablízku všechny, na kterých jí nejvíce záleželo. Poslední pohled věnovala své milované paničce. Nebyl v něm strach ani úleva. Bylo v něm spousta lásky a oddanosti. Život naší smečky jde dál, ale po Orrince tu zůstalo ohromné prázdné místo, které nikdo nedokáže zaplnit.