Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coffee Colleen Born To Love

8. 2. 2010

 

ObrazekCoffee je naše "prvorozená" vipetka. Říkáme jí Coffee, Kofolo, Kofino, Kolaloko.... :-))). Dnes je těžké o ní psát a nevzpomenout přitom Androniku. Její příchod do naší rodiny pro Coffee znamenal zásadní přelom. I když odmalička žila ve smečce s Jessikou a na čas i s Orri, ani jedna z nich pro ní nebyl ten pravý parťák na vipetí řádění. V Nice našla neúnavného parťáka na všechny možné hry, které ty dvě dokáží vymyslet a zrealizovat. Dokonce v ní probudila některé projevy psího chování, které jsme u ní za celý její dosavadní život neviděli. Například schopnost bránit smečku - nebo lépe - ukázat svojí připravenost jí bránit. 

ObrazekCoffee se narodila ve Varšavě a její rodiče byly výstavně úspěšní  IntCh. Bokamaro Deauvil (matka) ze známe polské chovné stanice a Ch. Ruska a CH. Estonska Boxing Helena´s Art n´Icon (otec) ze slavné belgické chovatelské stanice, která sklízí úspěchy na evropských i světových výstavách. Coffee po nich zdědila nejen skvělý rodokmen, ale také velmi dobrou povahu, nádherný pohyb a krásnou hlavu. Je to elegantní a opravdová dáma. Jako malá se samozřejmě navyváděla hrozných skopičin. I dnes v nich spolu s Niky dokáže pokračovat celé hodiny. Ale v každém jejím pohybu je vidět důstojnost hodná královského rodu spojená s až ohromující dynamikou, akcelerací a sebekontrolou. Vedle roztomilé Niky vypadá i díky své tělesné stavbě jako ideální model pro antické sochy psích Discobolů :-).       

 

Miluje pohyb, běh, lov, hry. Nikdy Obrazeknepohrdne výzvou, kterou jí učiní hozený klacek, tenisák, páníček snažící se předstírat běh, svištící návnada a samozřejmě volně se pohybující zvěř.  Je si vědoma své rychlosti a tak si troufne vyzvat na "souboj" soupeře všech velikostí a váhových kategorií. Nikdy však není zákeřná, nenapadá ostatní psy, neútočí a nesnaží se prát. Při hře na "rvačku" je však spolehlivě nejhlasitější a vydává zvuky při kterých musí kolejdoucím tuhnout krev v žilách.       

 

Význam slov z nichž je utvořeno její jméno - Coffee Colleen - plně vystihuje její povahu. Coffee Colleen znamená něco jako "kávová slečinka" -  míchaný nápoj jehož podstatou je káva, smetana a pravá irská whisky. I naše Coffee stejně jako silná káva dokáže svým elánem a neutuchající energií pozvbudit (dokonce bez kofeinu :-))), umí smetanově pohladit a nasytit svou milou povahou a v ten samý  okamžik dokáže zatočit hlavu jako panák té nejsilnější a nejdražší whisky. Přesně taková je naše Coffee Colleen Born To Love. Narodila se, aby láskou žila a rozdávala jí všem kolem sebe.

Obrazek

 

     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář