Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andronica DEIXES

7. 2. 2010

Niky byla "druhorozená" vipetka v naší smečce. Zvažovali jsme zda Coffee pořídit parťáka nebo jí nakrýt a nechat jednoho z jejich potomků. Nakonec dostala jako dodatečný dárek k jejím třetím narozeninám Niky -  Androniku Deixes.

Obrazek

Andronika měla skvělý rodokmen a tak jako všichni její další sourozenci i ona měla předpoklady být úspěšnou na výstavách. Bohužel nešetrným a neodborným jednáním veterinářky na klinice MVDr. Herčíka během zcela banálního zákroku odstranění paspártků jí byla výstavní kariéra prakticky znemožněna. Niky byla je šťastná, spokojená, postupem času, ale omezena v pohybu. Poškození exteriéru bylo viditelné i laickým okem. Přes svůj handicap získala na Klubové výstavě KCHCHADP v Chlmci nad Cidlinou (2009) vítězství v mezitřídě a titul CAC.

Obrazek

Původně jsme měli zamluvenou její sestru Abileen, ale její poškození bylo tak veliké, že se chovatelka rozhodla ponechat jí v péči její vlastní rodiny. Niky byla naše druhá favoritka a trochu krkolomnou, ale nakonec šťastnou cestou u nás našla svůj nový domov.
 
 
 
 
 
 
 

ObrazekOd prvního okamžiku kdy vstoupila do našeho domu se začala chovat jako by tu žila odnepaměti. Žádné kňučení a brekot. Rovnou pěkně k miskám na žrádlo! A to jí zůstalo navždy. Asistovat při přípravě dlabance, byla jedna z jejích nejoblíbenějších her a zábav! Každý večer se nahrnula do kuchyně a dohlížela na celý proces přípravy večeře. Co se týče kladného vztahu ke gastronomii, v tomto ohledu našla skvělého parťáka v jokršírce Jessice. Obě dvě dokázaly vycítit jídlo i přes dvoje zavřené dveře. Kdyby tak uměly stejně dobře třeba hledat houby! Nikynčin čuchometr byl bohužel naladěn na jinou frekvenci :-))).

S Coffee se Niky seznámila již při našich návštěvách u Sobčáků, když byla ještě ve své rodné smečce s ostatními štěňátky. První společnou rozpustilou hru nám předvedli sotva chvilku po té, co jsme si Niky přivezli domů. Kofolka byla odpočátku něžná a trpělivá a  teprve jak dny přibývaly a Niky rostla, stávaly se jejich hry tvrdší a tvrdší. Ale milovaly se nade vše! Coffee ji naučila vše co mohla. Některé věci by si snad mohla i odpustit :-).
 
Nikinka byla matkou našeho úspěšného vrhu B. V našem domě prožila krásný a plný žívot. Její srdíčko namáhané náročným pohybem na poškozených kočetinách se odmlčelo po krátké nemoci náhle 9. ledna 2018.
 
Chybí nám každý den!
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mastercard generic cialis

(Viemorm, 12. 5. 2021 13:15)

<a href=https://gcialisk.com/>cialis coupons