Jdi na obsah Jdi na menu

Jarní coursingy - dosavadní výsledky

Anelka má letos na coursingových tratích napilno. Po vcelku dobrém začátku na Lipně a Sněžníku však nejsou její výsledky nijak oslnivé. Co do umístění to je jednou nahoru jednou dolu. Na bodovacích závodech v Kralupech a v Roupově to bylo shodně 4. místo. Na hojně obsazených CACILových závodech v Brně a na Spitzerbergu (Rakousko) to bylo 12. a 10. místo. Tyto dva závody  se hodnotily společně jako coursingový Český pes - FCW CUP 2014. Anelli v něm obsadila sice krásné 3. místo, ale vzhledem k umístěním v jednotlivých závodech to bylo z mého pohledu "za účast". Nechci výsledek nijak znevažovat, možnost zúčastnit se obou závodů měli všichni, ale díky dvoucifernému umístění v obou závodech z toho na větvi zrovna nejsem. Ambice nemáme nijak veliké. Stačí nám umístění v polovině startovního pole. Aktuálně jsme takovým výsledkům na hony vzdáleni. Možná to bude chtít nějakou pauzu.

Problém je pořád v tom, že vůbec nerozumím co je na výkonu dobře a co špatně. Jak objektivní je hodnocení rozhodčích, či spíš jaká má pravidla. Když se mi běh líbí tak dostane málo bodů, když běží podle mě špatně tak "někdy" dopadne parádně. Každý závod má jedno kolo výborný a jedno kolo podprůměrný výsledek. Těžko se v tom hledá logika a nikdo mi zatím nedokázal vysvětlit jak se vlastně boduje. Má nadbíhat návnadu nebo ne? Rozhoduje zda zakousne první či ne? Co je to obratnost? Myslím si, že v konečném důsledku stejně rozhodčí bodují dle pocitu z běhu. Jak je jinak možné, že stejný rozhodčí jí v jednom kole za podobný výkon dá 89 a v druhém 74 bodů? V neděli na Spitzerbergeru běžela v prvním kole nejhůř co jsem já osobně viděl. A dostala víc bodů než její soupeřka, která si s ní "vytřela za....". Po první rundě byla na krásné páté pozici ze 13 fen. V druhém kole běžela pěkně, kontrolovala celý závod postavení druhého psa, doběhli současně...buch! A byl to pád na 10. místo. Každopádně výsledky posledních závodů jsou si podobné jako vejce vejci. Zatímco na podzim končila v první třetině startovního pole, teď je to na chvostu. V zimě byla uprostřed takže to má sestupnou tendenci. Možná, že její nejlepší období z pohledu formy je podzim. Snad to do té doby vydržím a nepodlehnu dojmu, že je lepší (a hlavně levnější) nechat jí běhat jen na trénincích pro zábavu.      .